Audi Centrs Rīga – funkcionāli un arhitektoniski vērienīga būve, kura atrodas Mežciemā pie esošās Motormuzeja ēkas. Arhitektoniskajā veidolā tiek akcentēts stikls un metāla konstrukcijas. Vairāku līmeņu kompleksā izvietota tirdzniecības zāle jauniem automobiļiem, mūsdienīgs serviss ar modernāko Vācijā ražotu diagnostikas iekārtu, noliktavas, administrācijas telpas un ērta kafejnīca.
Audi Centrs Rīga, lielākais Audi centrs Baltijā, Latvijas Būvniecības asociācijas gadskārtējā skatē Gada Labākā būve 2001. ieguva godalgoto otro vietu.

 

“Auto Rīga” ar nosaukumu Auto Riga Inc. dibināta un reģistrēta 1989. gada beigās kā Kanādas-Latvijas Sabiedrība ar Ierobežotu Atbildību, un ir viens no pirmajiem padomju-ārzemju kopuzņēmumiem, toreiz vēl Padomju Latvijā. 1990. gada 3. jūlijā, uzsākot biznesu Latvijā, Auto Rīga ir pirmais rietumu tipa automobiļu dīleris republikā un, sadarbojoties ar Importieri - VV Auto OY Somijā (no 1988. -1992. atbildīgu par ex-PSRS teritoriju), ir gan VW, gan Audi tiešais dīleris Latvijā. Kanādas latviešu biznesa grupa no Toronto (Riga Overseas Investments Inc.) veic sākotnējās ārzemju kapitāla investīcijas 255 000 Kanādas dolāru apmērā. 1989. gadā tikko atklātais Rīgas Motormuzejs, ko vada tā radītājs Viktors Kulbegs, kļūst par Auto Rīga kopuzņēmuma Latvijas partneri. Drīz – 1990. gadā Rīgas Motormuzeja pozīcija mainās - no akcionāra kļūstot par saimnieku. Turpmāk Auto Rīga vēsture attīstās sekojoši:

* 1990. - 1996. gadam 100% īpašnieks ir Kanādas latviešu investīciju kompānija Riga Overseas Investments Inc. Toronto, Kanāda.
* 1996. gada jūlijā pēc īpašuma tiesību atpirkšanas Auto Rīga akcijas pāriet vadošo darbinieku grupas īpašumā, mazākie akcionāri savas akcijas pārdod un par vienīgajiem akciju īpašniekiem paliek Viktors Kulbergs, Prezidents un galvenais direktors - 84%; Andris Kulbergs (V. Kulberga dēls) - 11%; Poul Kjaer (Dānija) - 5%.
* 1997. gadā Auto Riga zaudē VW produktu franšīzi Latvijā, ko savā īpašumā iegūst "Kittner Group" no Lībekas. Auto Rīga paliek Audi.

Pēc Audi AG pieprasījuma, kā arī pamatīgas mūsu klientu prasību un konkurentu darbības analīzes Latvijā 1998. gada sākumā tiek izstrādāts projekts jauna ekskluzīva Audi Centra Rīga (ACR) celtniecībai.

1997. gadā Audi AG ievieš jaunos korporatīvos ACR arhitektūras standartus visā pasaulē un 1998. gadā tie kļūst par prasību ieviešanai mūsu tirgū. Auto Rīga to pieņem un uzsāk darbu pie nekustāmā īpašuma koncepcijas. ACR projekts tiek pasūtīts 1998. gada sākumā, celtniecības darbus plānojot uzsākt 1999. gada pavasarī.

Šajā laikā Latvijas ekonomika tiek pakļauta negaidītai Krievijas Ekonomikas Krīzes ietekmei, kā rezultātā ACR celtniecības uzsākšana tiek atlikta, un praktiskā realizācija sākas pēc diviem gadiem. 2001. gada sākums ir īstais laiks jaunā Auto Rīga ACR celtniecības startam.

1999. gadā Auto Rīga nopērk 17 400 kv.m. lielu zemes platību blakus Rīgas Motormuzejam, kur izvietosies jaunais ACR.

Celtniecības darbi sākas martā un tika pabeigti 2001. gada decembrī. 2002. gada 16. janvārī notika svinīgā Audi Centrs Rīga atklāšanas ceremonija.

2002. gada pavasarī par Auto Rīga īpašniekiem kļūst norvēģu uzņēmums Moller Gruppen.